TÜRKİYE  SANAL  EĞİTİM BİLİMLERİ KÜTÜPHANESİ                          Afyon Kocatepe Üniversitesi [Hazırlayan: Mustafa Ergün]
[Yazar ve Konuya Göre Arama][Fulltext ve İçindekiler Listesi][İngilizce Eğitim Siteleri][Türkçe Eğitim Siteleri]

Bilgisayar okuryazarlığı

PC MAGAZINE Şubat 1998

Bilgisayar okuryazarlığı konusunda Türkiye için bildiklerimiz gösteriyor ki, üniversite öğrencileri arasında bile bilgisayarların verimli kullanım oranı çok düşük.
...
Bilgisayar okuryazarlığı, programcılık bilgisini gerektirir mi? Bilgisayar uygulamalarından faydalanabilmek için onların nasıl çalıştığını bilmek zorunda değiliz ya da benzer uygulamaları yazabilecek programcılık bilgisine ihtiyacımız yok.
...
Bilgisayar okuryazarlığı açısından bakıldığında, amaç çıkan her yeni programı ya da yeni sürümü %100 verimle kullanabilmek değildir, zaten bu çok da mümkün değil. Fakat, en azından hangi kelime işlem programı olursa olsun, kullanıcı sayfa düzeni ile ilgili ayarların hangi alt menüde olacağını bilmelidir.
...
Bilgisayar okuryazarı olan kişi aynı zamanda iyi bir problem çözücüdür. Her ne kadar kullanılan paket programlar oldukça gelişmiş ve hemen her isteğe cevap verebilecek kapasitede olsa da bazı sorunları kendiniz halletmek zorunda kalabilirsiniz. Doğru yere bakmayı biliyorsanız bu sorunların üstesinden gelmek işten bile değildir.

 Tam Metin

 Eğer tam metine ulaşamıyorsanız, Arşivimizden tam metni görebilirsiniz.