TÜRKİYE  SANAL  EĞİTİM BİLİMLERİ KÜTÜPHANESİ                          Afyon Kocatepe Üniversitesi [Hazırlayan: Mustafa Ergün]
[Yazar ve Konuya Göre Arama][Fulltext ve İçindekiler Listesi][İngilizce Eğitim Siteleri][Türkçe Eğitim Siteleri]


ANNE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI (AÇEV)


Anne Çocuk Eğitim Vakfı 1993 yılında kuruldu. Eğitim alanında projeler geliştiren, uygulayan ve danışmanlık hizmeti veren bir Vakıf olan AÇEV, kişileri kendi yaşam kalitelerini yükseltmeleri için eğitim yoluyla güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda ACEV; Milli Eğitim Bakanlığı, Dünya Bankası, Bernard van Leer Vakfı, Averroes Vakfı, Finans Vakfı gibi yabancı ve Türk, resmi ve sivil kuruluşlarla işbirliği yapmakta ve onlardan mali destek almaktadır.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı 2 ana programa sahiptir:

1-Kurulmasında temel taşı görevi yapan ve 10 yıllık bir akademik araştırmaya dayanan Anne Çocuk Eğitim Programı,
2- Vakıf kurulduktan sonra geliştirilen ve uygulamaya konulan İşlevsel Yetişkin Okuryazarlığı Programı. Vakfımız tarafından geliştirilmekte olan yeni programlar ise, Baba Destek Programı, Kadın Destek Programı ve Toplum Merkezi projeleridir.
...

YENİ PROGRAMLAR
Kadın Destek Programı (KADEP):
Vakfımız danışmanları ve eğitim ekibi tarafından geliştirilen bu program, kadınları içinde bulundukları toplumun aktif birer üyesi haline getirmeye yönelik bilgiler verilmesini ve bu kişilerde davranış değişikliğine yol açabilmeyi amaçlamaktadır.

Baba Destek Programı (BADEP)
Çocuk eğitim ve gelişiminde anne kadar önemli bir yeri olan ancak bu konuda geleneksel ve tarihsel olarak yeterli motivasyona sahip olmayan babalara destek vermeyi amaçlamaktadır.
 Ayrıntılar